Akkuş Belediyesi

Akkuş Kapalı Spor Salonu Yenileniyor

Geri

Akkuş Kapalı Spor Salonu Yenileniyor

21 Ağustos 2023

AXA Sigorta Efeler Ligi’nin yeni temsilci Akkuş Belediyespor’un maçlarını oynayacağı Akkuş kapalı spor salonun Efeler Ligi standardına yükseltilmesi için çalışmalara başlandı.

 

Geçtiğimiz sezon AXA Sigorta Efeler Ligi’ne yükselme başarısı gösteren Akkuş Belediyespor erkek voleybol takımının maçlarını oynayacağı Akkuş kapalı spor salonun Efeler Ligi standardına yükseltilmesi için çalışmalara başlandı. Geçtiğimiz hafta ihalesi yapılan yapım işinin ardından yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Yüklenici firma 3 ay içerisinde salonun çatısının yükseltilmesi, zemin kaplama, fitness salonu yapımı gibi işlemleri bitirerek kapalı spor salonunu uluslararası standarda yükseltecek.

 

Yeni Salon 3 Ay İçerisinde Hazır Olacak

Yarın itibarıyla salonda çalışmaların başlayacağını ifade eden Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, “İlçemizi ve İlimizi voleybolun en üst ligi Efeler Ligi’nde temsil edecek olan Akkuş Belediyespor’umuzun maçlarını oynayacağı kapalı spor salonunun Efeler Ligi standardına yükseltilmesi işinin ihalesini geçtiğimiz günlerde yapmıştık. Bugün itibarıyla da ihale sözleşmesini imzalayıp yüklenici firmaya yer teslimini yapmış olduk. İhaleyi alan firma ile yapmış olduğumuz görüşmede normal yapım süresi 4 ay olmasına rağmen 3 ay gibi kısa bir sürede yapılması için anlaştık. Yani 3 ay sonra salonumuzun çatısı ve tamiratı tamamlanarak uluslararası standarda yükselecek takımımız da maçlarını burada kendi evinde oynamış olacak. Salonumuzun ihaleye çıkarılmasında ve ödeneğinin çıkarılmasında büyük emeği olan önceki dönem Milli Eğitim Bakanımız Ak Parti Ordu Milletvekilimiz Sn. Prof. Dr. Mahmut Özer’e teşekkür ediyorum. Yeni salonumuz şimdiden ilçemize hayırlı olsun” dedi.