İsa DEMİRCİ

      1971 Yılında Akkuş Kızılelma'da doğdu. İlkokulu Kızılelma mahallesinde, Ortaokulu Akkuş ilçesinde, liseyi Ankara Anafartalar Lisesinde okudu. AÖF İşletme Bölümünden Önlisans diploması alarak üniversite eğitimini tamamladı. Öğrencilik yılların ardından kardeşleriyle beraber Ankara’da esnaflık yaptı. 1996 yılında vatani görevini tamamladı.


İsa DEMİRCİ çevresinin yoğun isteği ile 18 Nisan 1999 tarihinde yapılan seçimlerde Doğru Yol Partisi'nden Kızılelma Belediye Başkanlığına aday oldu. Beş aday içinde mevcut oyların %35’ini alarak Kızılelma'nın kurucu Belediye Başkanı seçildi.
28 Mart 2004 tarihinde yapılan seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisinden Kızılelma Belediye Başkan adayı olarak seçimlere katıldı. Mevcut oyların %60’ını alarak 2. dönem belediye başkanlığına seçildi. 29 Mart 2009 tarihinde Adalet ve kalkınma Partisinden Kızılelma Belediye Başkanlığı için tek aday olarak girdiği seçimde mevcut oyların tamamını alarak 3. Dönem belediye başkanlığına seçildi.


Ordu'nun Büyükşehir olmasının ardından 30 Mart 2014 ve 31 Mart 2019 Tarihinde yapılan Seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Akkuş Belediye Başkanı seçilmiştir. 1992 yılında Emine hanımla evlenen İsa DEMİRCİ, 3 çocuk babasıdır.