Akkuş’ta 6 Mahallenin Hayali Gerçek Oluyor

Akkuş’un uzun yıllardır yol hasreti çeken Kuşçulu, Ortabölme, Çavdar, Meyvalı, Ceyhanlı ve Külekçili Mahalleleri bir birine bağlayacak 2.5 km’lik alternatif yeni yolda çalışmalara başlandı.

Akkuş Belediyesi, ilçe genelinde mahallelerin yol sorununu gidermek, vatandaşların daha rahat konforlu ve güvenli yollarda seyahat edebilmesi için başlattığı yol seferberliğine devam ediyor. Salman mahallesinde bulunan konkasör tesisini etkin bir şekilde kullanan ve yoğun şekilde mesai harcayan Akkuş Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri son olarak Kuşçulu, Ortabölme, Çavdar, Meyvalı, Ceyhanlı ve Külekçili Mahalleleri bir birine bağlayacak 2.5 km’lik alternatif yeni yolda çalışmalara başladı.

23 Km’lik Yol 2,5 Km’ye Düşecek

Çalışmaların devam ettiği alanda incelemelerde bulunan Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, vatandaşların isteği doğrultusunda başta en büyük ve nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu mahallelerin yol sorununu çözdüklerini belirtti. Başkan Demirci yaptığı açıklamada , “ göreve geldiğimiz günden itibaren “yol medeniyettir” diyerek Akkuş’umuzun her köşesini adeta bir şantiyeye çevirdik. Mevcut yolların bakımının yanı sıra yeni yollar açarak hemşehrilerimizin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyoruz. Kuşçulu, Ortabölme, Çavdar, Meyvalı, Ceyhanlı ve Külekçili Mahalleleri bir birine bağlayan alternatif yol projemize bugün itibariyle başladık. 2,5 km'lik yeni yolu tamamladığımızda hemşehrilerimiz 23 km'lik yoldan ve zamandan önemli ölçüde tasarruf etmiş olacaklar. Bizler ekibimizle birlikte Akkuş’umuzun her geçen gün daha yaşanabilir bir kent olması için durmadan yorulmadan özveriyle çalışmaya devam ediyoruz. Ben yeni yolun şimdiden ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Uzun zamandır bekledikleri yol çalışmasının yapılmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren mahalle muhtarları ve vatandaşlar ise çalışmalarından dolayı Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci’ye ve ekibine teşekkür ettiler.