"Akkuş'ta Büyük Değişim Sürüyor"

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi "Ramazan Etkinlikleri" kapsamında, İlçemizde iftar programı düzenlendi.

Cumhuriyet  Meydanı'nda gerçekleşen programa,  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ak Parti İl Başkanı Uğur Çelenk, Ak Parti 27. Dönem Ordu Milletvekili Adayları; Şenel Yediyıldız, Metin Gündoğdu ve Yavuz Selim Kıran, Belediye Başkanımız İsa Demirci, Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan Acar, kurum kuruluş temsilcileri, STK temsilcileri ve 2500'ün üzerinde vatandaşımız katıldı.

AKKUŞ’TA ARTIK YOL VE SU SORUNU ORTADAN KALKIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi iftar programına ilçemizde devam etti. Büyükşehir ile birlikte Akkuş’ta yaşanan bazı değişimlerden söz eden Başkan Enver Yılmaz, “Büyükşehir olmadan önce Akkuş ilçemize Ordu İl Özel İdaresinden ayrılan bütçe yıllık toplam 700 bin TL idi.  Büyükşehir olduktan sonra ise tam 55 milyon TL’lik yatırım yaptık. Neredeyse geçmişteki bütçenin 80 katı fazlası bir yatırımı hayata geçirdik” dedi.

 “VATANDAŞLARIMIZ DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜMÜN FARKINDA”

İlçemizde hayata geçirilen ve planlanan çalışmalar hakkında verdiği bilgiler ile geçmişle bugün arasında bir kıyaslama yapan Başkan Yılmaz, içme suyundan yola kadar birçok sorunun artık adından söz edilmediğine dikkat çekerek, ilçede yaşayanların değişim ve dönüşümü yakından takip ettiğine vurgu yaptı. Başkan Enver Yılmaz, 14 ilçede kent meydanları yaptıklarına değinerek, “Şu anda iftar programı düzenlediğimiz alanın eski halini iyi hatırlıyorsunuz. Göreve geldikten sonra 14 ilçede kent meydanları yaptık. Akkuş Meydanı da bizim ilçelerimiz içerisinde alanı itibarıyla en güzel meydanlarımızdan biri oldu” diye konuştu.

 “AKKUŞ’UN BÜTÇESİ 80 KAT ARTTI”

Konuşmasında ilçemize aktarılan bütçeyle ilgili de bilgi veren Başkan Yılmaz, “Büyükşehir olmadan önce Akkuş ilçemize Ordu İl Özel İdaresinden ayrılan bütçe yıllık toplam 700 bin TL idi.  Büyükşehir olduktan sonra ise biz tam 55 milyon TL’lik yatırım yaptık. Neredeyse geçmişteki bütçenin 80 katı fazlası bir yatırımı hayata geçirdik. Tabi ki bu yeterli değil çünkü Akkuş bizim mağdur ilçelerimizden biriydi. Yol ve su konusunda sorun yaşayan ilçelerimizden olan Akkuş’u artık bu sorunlardan kurtarıyoruz” ifadelerini kullandı.

  “YOL İÇİN HARCAYACAĞIMIZ TUTAR 28 MİLYON 300 BİN TL OLACAK”

Ulaşım konusunda ise ilçemiz, tarihinde görmediği yatırımlara Büyükşehir’le birlikte tanık oluyor. 4 yılda toplam 29,5 km asfalt yol yaptığımız Akkuş ilçemizde bu yıl da 81 km daha çalışma hayata geçirerek toplam 111 km asfalt yol yapmış olacağız. Asfalt yollar için harcamalarımızın tutarı toplam 28 milyon 300 bin TL’yi bulacak.

Bu yatırımlarımızla birlikte Kızılelma-Çayıralan grup yolu 4 km, Salman-Ambargürgen-Gürgenliyatak-Çökek grup yolu 1 km, Merkez Mahallesi-Subaşı Mahallesi İstiklal Caddesi’ni 1 km sıcak asfalta kavuşturduk. Akkuş merkez-Ormancık-Kemikgeriş-Çamlıca-Salman grup yolu 16 km, Akkuş-Akpınar-Çaybaşı-İlküvez grup yolu 7,5 km, Çaldere Mahallesi-Yibo yolu 2 km asfalta, Salman-Dağyolu grup yolu ise 2,5 km beton yola kavuştu.

2018 yılında planlanan yol çalışmalarımız ise şöyle:

Akkuş merkez-Ormancık-Kemikgeriş-Çamlıca-Salman grup yolu 8 km, Düğencili-Yeşilgüneycik-Damyeri-Tuzak grup yolu 16 km, Kızılelma-Çayıralan grup yolu 8 km, Salman-Seferli grup yolu 5 km, Akpınar-Haliluşağı grup yolu 5 km, Akkuş-Akpınar-Çaybaşı-İlküvez grup yolu 10 km, Çaldere Mahallesi-Yibo yolu 2 km, Salman-Seferli grup yolu 8 km, Kurtboğaz-Koçcuvaz grup yolu 13 km, Salman-Akpınar-Yeşilköy grup yolu 6 km ve Salman-Dağyolu grup yolu 7 km.

 “CUMHURBAŞKANIMIZIN EMANETİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

İlçemizde sürdürülen yatırımlarla ilgili verdiği bilginin ardından Akkuşlulara seslenen Başkan Enver Yılmaz, “Sizleri biraz geçmişe götürerek 30 Mart yerel seçimlerinde Sayın Cumhurbaşkanımızın dediklerini hatırlatmak isterim. Sayın Cumhurbaşkanımız Ordu ziyaretinde, ‘Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak Enver Yılmaz’ı sizlere emanet ediyorum’ demişti. Siz o emanete öyle bir sahip çıktınız ki Büyükşehir dahil 20 belediyenin tamamında yetkiyi bizlere verdiniz. Şimdi ise Sayın Cumhurbaşkanımız, ‘Milletvekili Adayımız Şenel Yediyıldız’ın öncülüğünde 6 arkadaşımızı size emanet ediyorum’ dedi. Bu söz üzerine şimdi de bu emanete 24 Haziran seçimlerinde de sonuna kadar destek olacağınıza inanıyorum. Benim bundan hiç şüphem yok” şeklinde konuştu.

 MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BİRLİK VE BERABERLİK MESAJLARI VERDİ

İftar programına katılan AK Parti Milletvekili Adayları Şenel Yediyıldız, Metin Gündoğdu ve Yavuz Selim Kıran da birer konuşma yaparak birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Adaylardan Şenel Yediyıldız konuşmasında, “Önümüzdeki seçim, sorumluluğu ağır bir seçim olacak. Milletçe kazanmamız gereken bir seçim olacak. Türkiye artık üreten ve kendi kendine yeten bir ülke olmaya başladı. Bu da çevremizdekileri rahatsız ediyor. Gördüğünüz gibi biz burada hep birlikte, bir ve beraber sizlerin yanınızdayız, beraber yine başaracağız” derken, Metin Gündoğdu da “Anlatacak çok hizmet var ancak biz diyoruz ki, Durmak yok yola devam. Reisimizin etrafından bu kutlu yolculuğa devam edeceğiz” dedi. Yavuz Selim Kıran ise 24 Haziran’ın coşkusu ve heyecanını Akkuşluların gözlerinde okuduğunu belirttiği konuşmasında, “Ordu’muzun her köşesi görüyoruz ki birer yatırım adası. Sayın Enver Yılmaz Başkanımızın anlattıklarından da ortaya şu çıkıyor: Anlatmaya gerek yok, sizler görüyorsunuz zaten” ifadesini kullandı.