İlçemizde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı

 

İlçemizde,  19 Mayıs  Atatürk’ü  Anma   Gençlik  ve  Spor Bayramı  Cumhuriyet  Meydanı'nda düzenlenen  törende coşkuyla kutlandı.

"Türk Gençliği Atasının Emanetine Sahip Çıkacak"

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürümüz Soner Efil, günün anlam ve önemi ile ilgili yaptığı konuşmasında; “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak başlattığı Milli Mücadelemiz, Türk tarihinde önemli dönüm noktalarından biridir. Atatürk, en büyük eserim dediği Cumhuriyet'i Türk gençliğine emanet etmiştir. Türk gençliği bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Atasının emanetine, Cumhuriyet'e sahip çıkacak, O'nun gösterdiği hedef olan çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarılması için üstüne düşen görevi yerine getirecektir” dedi.

Şampiyonlara Ödülleri Verildi

Törende öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine uygun şiirler okunurken, folklör, step ve jimnastik gösterileri de yapıldı. Programın sonunda Türkiye Şampiyonasında  boks ve bilek güreşi dallarında şampiyon olan öğrencilere Belediye Başkanımız İsa Demirci tarafından ödülleri verildi.

Törene Belediye Başkanımız İsa Demirci, Cumhuriyet Savcısı Büşra Çınar, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Üstteğmen Barış Ünver, İlçe Emniyet Amiri Haldun Güler, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Soner Efil, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Çalışkan, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlarımız katıldı.