Başkan Demirci AKTUDER Programına Katıldı

 

Belediye Başkanı'mız  İsa Demirci, Akkuş Tuzak Köyü  ve  Çevre Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin düzenlediği kahvaltı programına katılarak, AKTUDER Yönetim kurulu ve dernek üyeleri ile bir araya geldi.

Ünye’de gerçekleşen programa, Belediye Başkanı'mız İsa Demirci ve Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Çayıroğlu’nun yanı sıra, Kumru Belediye Başkanı Murat Hatipoğlu, Ünye; Ak Parti, MHP ve CHP İlçe Başkanları, muhtarlar, oda başkanları, Tuzak Köyü ve Çevre Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsa Türk ve dernek üyeleri katıldı.

Programda dernek yöneticilerinin talep ve önerilerini dinleyen Başkan Demirci, Belediyemizin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Başkan Demirci Yatırımları Anlattı

Programda konuşma yapan Başkanı Demirci, "Akkuş Belediyesi olarak Derneklerimiz ile her zaman istişare edip, ortak akılla hareket ediyoruz” dedi.

Geriye dönüp bakıldığında son 4 yılda Akkuş’ta, gerek Kamu, gerek Büyükşehir gerekse İlçe Belediyesi tarafından önemli yatırımlar yapılarak ciddi eksikliklerin giderildiğini belirten Başkan Demirci, “ Göreve geldiğimizden bu yana iyi niyetli çalışma anlayışımızla ilçemizi ayağa kaldıran yatırımlar yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Başta Cumhurbaşkanımızın da bahsettiği Sağlık Bakanlığımız tarafından ihalesi ve proje çalışmaları tamamlanan Akkuş Devlet Hastanesi’nin cumartesi günü temel kazı çalışmaları başladı. İlçemizi ihya edecek olan Akkuş Açık Cezaevi inşaatı İnşallah bu sene tamamlanacak ve hizmete açılacak. Yeni Akkuş Anadolu Lisesi ve Spor Salonu’muzun kaba inşaatı tamamlandı, bu sene öğrencilerimizin hizmetine açılması öngörülüyor. 200 kişilik Kız Yurdumuzun Akkuş Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devri gerçekleşerek öğrencilerimizin önemli bir sorunu çözülmüş oldu. TEDAŞ Trafo merkezinin tamamlanıp kullanıma açılması ile artık ilçemizde enerji kesintisi yaşamayacağız. PTT Hizmet Binası inşaatının bu yıl başlanması öngörülüyor. Mahallerimizde, asfalt, beton ve filler malzemeli yol yapımı ile birçok mahallemizin yol sorununu çözdük ve ekibimizle hazırladığımız program dahilinde çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Akkuş sevdamızla çıktığımız bu yolda vatandaşlarımıza hizmet etmeye var gücümüzle devam edeceğiz” dedi.

AKTUDER Başkanı Türk, “Birlikte Çözüm Üretiyoruz”

Derneklerin kültürel ve sosyal çalışmalarını her zaman desteklediklerini belirten Kumru Belediye Başkanı Murat Hatipoğlu, “Belediye olarak kültürel ve sosyal değerlerimize sahip çıkan dernek faaliyetlerini her zaman destekliyoruz. Tuzak Köyü ve Çevre Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği de dayanışmanın ön planda tutulduğu bir dernek, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Tuzak Köyü ve Çevre Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsa Türk, hemşehri derneklere göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı Başkan Demirci’ye teşekkür ederek, "Başkanımız ile her zaman istişare halindeyiz, her zaman bizim yanımızda, desteklerini esirgemiyor. Sorunlarımızı anlatıyoruz ve birlikte çözüm üreterek hareket ediyoruz. Derneğimize gösterdiği ilgi ve alakasından dolayı Başkanımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.