18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Kutlandı

 

                İlçemizde,  Çanakkale  Zaferi'nin 103. yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla  çeşitli etkinlikler düzenlendi.

                Cumhuriyet Meydanı'nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulan törene, İkizce Kaymakamı ve İlçe Kaymakam Vekilimiz Ali Recai Yerlikaya, Belediye Başkanı'mız İsa Demirci, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Üsteğmen Barış Ünver, İlçe Emniyet Amiri Haldun Güler, kamu kurum ve kuruluşlarının, siyasi partilerin, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

                Çelenk Sunma törenin ardından, Kaymakam Yerlikaya, Başkan Demirci ve beraberindekiler İlçe Şehitliğini ziyaret ederken dualar edildi.

Kaymakam Yerlikaya ve Başkan Demirci Şehit Aileleri ile Bir Araya Geldi

                İkizce Kaymakamı Ali Recai Yerlikaya ve Belediye Başkanı'mız İsa Demirci, daha sonra Küçük Kertil Sosyal Tesisi'nde 2009 yılında Reşadiye'de Şehit olan Kemal Bide ve 2016 yılında Mardin'de Şehit olan Yunus Kaymak'ın aileleri ile Küçük Kertil Sosyal Tesisi'nde bir araya geldi. Sohbet esnasında şehit yakınlarının devlete emanet olduğunu belirten Kaymakam Yerlikaya, " Devlet olarak, canlarını seve seve vatanı için feda eden aziz şehitlerimizin aileleri bizlere emanettir. Bugün bu topraklarda rahatça yaşamamız şehitlerimizin sayesindedir. Bizlerin de yegane vazifesi şehitlerimizin bize emaneti olan ailelerine sahip çıkmaktır. Devletimiz her zaman tüm imkanlarıyla şehit ailelerinin yanındadır. Bizlerde her zaman sizlerin yanındayız ve kapılarımız sonuna kadar açıktır" dedi. Şehitlik makamının, Allah katında en güzel ve en yüce makamlardan biri olduğunu belirten Başkan Demirci, " Sizler bu vatan için canını vermiş kahraman şehitlerimizin bizlere emanetisiniz. Rabbimizin kullarına sunduğu en yüksek makam şehitliktir. Aynı şekilde Şehit yakınları da bizim için baş tacıdır. Şehit annesi, babası, eşi ve kardeşi olmak sizler için gerçekten gurur verici olmalı. Dolayısıyla şehit ve şehit ailelerine dün olduğu gibi bugün ve yarın da sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu sorumluluk ve yükümlülüğümüzün her zaman idrakı içindeyiz. Her zaman, neye ihtiyacınız olursa sizlerin yanındayız" dedi.